York

Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/home/pfe/domains/petfoodexperts.pl/public_html/wp-content/uploads/2017/03/pies-york.jpg) is not within the allowed path(s): (/usr/home/cpawel/domains/petfoodexperts.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/cpawel/domains/petfoodexperts.pl/public_html/wp-content/plugins/jetpack/class.photon.php on line 851 Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/home/pfe/domains/petfoodexperts.pl/public_html/wp-content/uploads/2017/03/york-pies-100.jpg) is not within the allowed path(s): (/usr/home/cpawel/domains/petfoodexperts.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/cpawel/domains/petfoodexperts.pl/public_html/wp-content/plugins/jetpack/class.photon.php on line 851

York – podstawowe informacje

Wszystkim dobrze znana rasa psa, charakteryzująca się niewielkim rozmiarem ciała oraz niezwykłym temperamentem. Swoją popularność zawdzięczają czerwonym kokardką na głowie. Psy tej rasy ważą w granicach 2,5 kg do 3,5 kg. York wywodzi się w Wielkiej Brytanii i pełni zazwyczaj funkcję ozdobną, coraz więcej gwiazd muzyki i filmu można spotkać z yorkiem przy boku. Choć wyglądają niepozornie, to są bardzo odważne i uparte. W bardzo łatwy i szybki sposób można ich nauczyć komend. Yorki wymagają wyjątkowo dużo uwagi i opieki. Nie należą to piesków tanich, ich cena waha się granicach ok 1000 zł za przeciętnego szczeniaka bez rodowodu. Dlaczego coraz więcej rodzin decyduje się na zakup tego stworzenia? Ponieważ są ładne, małe, zgrabne i energiczne. Dzięki ich niewielkim gabarytom można je spokojnie trzymać, zarówno w mieszkaniu jak i w domu z ogrodem.  W związku z tym, że są małe to mało też jedzą, natomiast wymagają zróżnicowanej diety, której pokarm nie należy do najtańszych.

Zakup i posiadanie Yorkshire Teriera na pewno wiąże się z sporymi kosztami oraz odpowiedzialnością. Jednakże trzeba przyznać, że jeżeli chcemy mieć jakiekolwiek zwierzę zawsze musimy się z tym liczyć. O każdego zwierzaka trzeba dbać, karmić go, zapewnić mu odpowiednie warunki do życia i opiekę weterynaryjną.
Natomiast jeżeli chodzi o sam zakup to, ponieważ popyt na miniaturowe teriery ciągle rośnie, handlarze oferują psy o często wątpliwym pochodzeniu, sfałszowanych rodowodach i ledwo odstawione od matki, by młodsze robiły wrażenie jeszcze mniejszych, niż w rzeczywistości.
Dlatego jeśli zdecydują się państwo na yorka – najlepiej zwrócić się do związku kynologicznego, który poda Państwu adresy rzetelnych hodowców.
Życzymy rozważnych decyzji.