Siberian Husky

Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/home/pfe/domains/petfoodexperts.pl/public_html/wp-content/uploads/2017/03/Husky-syberyjski-11.jpg) is not within the allowed path(s): (/usr/home/cpawel/domains/petfoodexperts.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/cpawel/domains/petfoodexperts.pl/public_html/wp-content/plugins/jetpack/class.photon.php on line 851 Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/home/pfe/domains/petfoodexperts.pl/public_html/wp-content/uploads/2017/03/siberian-husky-wzorzec-rasy1153.jpg) is not within the allowed path(s): (/usr/home/cpawel/domains/petfoodexperts.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/cpawel/domains/petfoodexperts.pl/public_html/wp-content/plugins/jetpack/class.photon.php on line 851

Husky to psy bardzo przyjacielskie i towarzyskie, a przy tym bardzo żywe. Potrzebują bardzo dużo ruchu (mówi się, że powinny wybiegać tygodniowo przynajmniej 40 km), co powoduje, że wymagają sporo uwagi od właściciela – codzienne spacery są obowiązkowe. Podczas spacerów zwykle nie mamy się czego obawiać, bowiem husky nie wykazuje się zbytnią podejrzliwością i agresywnością w stosunku do obcych ludzi, jak również zwierząt. Ma to swoje dobre i złe strony, jako że psy tej rasy są absolutnie nieprzydatne jako psy obronne.

Psy tej rasy cechuje duża energiczność, ale również silny charakter, co powoduje, że husky jest uparty i może równie dobrze zapałać szczerym afektem do nauki, jak też lekceważyć ją. Zwykle jednak pies jest do nauki chętny, a wtedy ujawnia się jego nieprzeciętna inteligencja.

W wychowaniu husky’ego trzeba być konsekwentnym. Te psy to prawdziwe rozrabiaki, więc jeśli nie nauczymy szczeniaka, by nie drapał mebli albo nie wchodził na łóżko, jako dorosły pies będzie nieznośny. Kiedy chcemy, by nabył określoną umiejętność, konsekwentnie domagajmy się jej wykonania, starając się jednocześnie utrzymać zainteresowanie psa. Jeżeli się znudzi, możemy zapomnieć o skutecznej nauce czegokolwiek i to mimo tego, że doskonale wie, o co go prosimy. Po prostu wykonywanie poleceń nie będzie dla niego zabawą.

Ważne jest też kontrolowanie husky’ego, który jako łowca wykorzystuje duże zainteresowanie ganianiem za mniejszymi zwierzętami. By uchronić koty sąsiadów przed zbytnim stresem, pilnujmy pupila podczas spacerów, bo puszczony samopas będzie je terroryzował, dopóki się nie zmęczy.